Ara

Son Eklenenler


05/01/2021

DOÇ. DR. ATALAY… Devamı

29/12/2020

PROF. DR. KAŞİF… Devamı

22/12/2020

DR. OSMAN ARSLAN… Devamı

15/12/2020

ANADOLU SÖYLEŞİLERİ SOHBETİ Devamı

08/12/2020

Anadolu Söyleşileri -… Devamı

01/12/2020

Anadolu Söyleşileri Prof.… Devamı

YILIN ÖĞRETMENİ HALİT ERTUĞRUL İLE ‘’GENÇLİK VE AİLE’’ SÖYLEŞİSİ

10/12/2017

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Gençlik Kolları 10.12.2017 cumartesi günü ‘’Yılın Yazarı’’ ve ‘’Yılın Öğretmeni’’ seçilen Eğitimci-Yazar Doç. Dr. Halit ERTUĞRUL ile ‘’Gençlik ve Aile’’ konulu söyleşi gerçekleştirdi.

Anadolu’nun  dört bir yanında  konferans ve söyleşiler yapan Doç. Dr. Halit ERTUĞRUL, entelektüel kapasiteye sahip olan Anadolu Vakfı mensuplarını ve gençliğini tanımış olmaktan ve bu  topluluğa hitap etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Anadolu Vakfı’na övgülerde bulundu.

Söyleşi,  Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Esma Nur ÖZTÜRK’ün açılış konuşması ve konuğun kısa özgeçmişini okumasıyla  başladı. Daha sonra kürsüye konuşmacı davet edildi.

Kürsüye gelen Halit ERTUĞRUL dinleyiciyi selamladı ve konuşmasına;  şükür konusuyla  giriş yaptı  ve eğitim sürecinde kendi hayat tecrübesi ve bizzat yaşanan olayları kendine ilham kaynağı olarak seçen ERTUĞRUL,  şükür  konusunda  anlattığı ve bizatihi şahit olduğu  ayakları, elleri ve gözü protezli  bir kız öğrencisinin duygusal ve ibret vesilesi hayatını anlattı. Şükrün önemine dair anlattığı bu öykü dinleyici üzerinde de etkiler bıraktı. Şükür meselesi için sahip olunanın ancak kaybedilince önem kazandığı noktasında çokça duran hatip bu söyleşinin bu mesele üzerine insanları düşünmeye çağıracağına inandığını söyledi.

Söyleşi,  bir çocuğun yetişmesinde anne, babanın sevgisi ve eğitimi üzerine devam etti. Konuşmacı, asıl ihtisas alanı olan bu konuda anlattıklarıyla ailelerin çocuk yetiştirmede kullanması gereken tavır, yöntem ve teknikleri incelikleriyle   anlatan konuşmacı,  sıkça başvurduğu Peygamber Efendimiz (sav) ve İslam büyüklerinin sözleriyle anlatımını güçlendirdi. ERTUĞRUL konuşmasında: “Çocuk yetiştirme  konusunda çocukları  sevgiyle büyütün ve onlara hep güvenin. Çünkü başarıya inandırılmış çocuklar hayatta başarılı olurlar, sevgi ve ilgiden yoksun çocuklar ise hırçın ve hayatta başarılı olamazlar.” Demiştir. Hatip konuşmasını bilinçli bir toplumun oluşmamasında gencin ve gençliği yetiştirmenin öneminden bahsederek sözlerine son verdi.

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Genel Başkanı Av.Hayrullah BAŞER ise yaptığı konuşmasında Halit ERTUĞRUL’a teşekkür ederek, toplumsal sorunların topyekün ele almak suretiyle  ancak çözülebeliceğini belirtmiştir.

Söyleşi sonunda vakıf hakkında olumlu izlenimlerini ve söyleşiye olan ilgiden memnuniyetini dile getiren Doç. Dr. Halit ERTUĞRUL ayrıca  kitaplarını okurları için imzaladı.

Haber  : Esma Nur ÖZTÜRK

Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz