Ara

Son Eklenenler


05/01/2021

DOÇ. DR. ATALAY… Devamı

29/12/2020

PROF. DR. KAŞİF… Devamı

22/12/2020

DR. OSMAN ARSLAN… Devamı

15/12/2020

ANADOLU SÖYLEŞİLERİ SOHBETİ Devamı

08/12/2020

Anadolu Söyleşileri -… Devamı

01/12/2020

Anadolu Söyleşileri Prof.… Devamı

Vakfımız Gençleri TRT’de

10/07/2020

Gençlik Ve Spor Bakanlığının Aslantaş Kampında bulunan  Gaziantep Gençlik Merkezi ile Vakfımız gençlerinin kamp içerisindeki 1 günlük faaliyetlerinin çekimini yapmak üzere Kampa gelen TRT ekibi,  kampın  tüm istasyonlarında icra edilen faaliyetleri görüntüledikten sonra gençlerle röportaj yaparak  kampla ilgili duygu ve düşüncelerini  aldılar.

Akabinde  Vakfımız Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şazeli ÇÜGEN’e yöneltilen yöneltilen soruya karşı Şazeli ÇÜGEN:

“ Öncelikle TRT ye ve sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Çünkü TRT camiası olarak toplumumuzun atardamarlarına varıncaya kadar gelip, tüm toplumun nabzını tutup tüm sivil toplum etkinliklerini gündeme getiriyorsunuz.Bu gençlik kampını düzenleyip sivil toplum kuruluşlarına tahsis eden başta Gençlik ve Spor Bakanlığına ve ilgili personellerine Osmaniye İl Müdürlüğüne ve de tüm çalışanlarına da çok  teşekkürler ediyorum.

Gençlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde gerçekleştirilen bu  kamplar, ülkemizin doğusu, batısı, güneyi ve kuzeyi denilmeden tüm genç kuşaklarının dil ırk ve renk demeden birbirleri ile tanışıp kaynaşmalarını sağladığından bir çiçekle  bahar gelmeyeceğini bir kez daha müşahade ederek çeşitliliğimizin çok büyük bit ZENGİNLİK olduğunun farkındalığı gençlerimiz tarafından bizzat yaşanılarak öğrenilmiş olmaktadır.Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı olarak  ilk defa böylesine bir Gençlik kampına  gençlerimizi getirmiş olduk ve çok güzel bir tecrübe yaşadık. Bu nedenle tüm ilgililere tekraren çok teşekkürler ederek ALLAH devletimize ve milletimize zeval vermesin dualı Mehmetçiğimizi korusun ve ordumuzu Mansur ve muzaffer kılsın diyorum” Dedi.

Sunuculuğunu Furkan Arda ÇETEK’in yaptığı tamamı Vakfımız gençliğince hazırlanıp organize edilen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı  Osmaniye İl Müdürü Ökkeş DEMİR’de nin de katılıp, TRT’nin çekim yaptığı,  İkinci günü akşam etkinliği Mustafa OSMANLI’nın okuduğu Kur’an tilavetiyle başladı. Devamında Afrin’de  çarpışan Mehmetcik ve şehitlerimiz için Genel Başkan Vekili Şazeli ÇÜGEN kürsüye davet edildi. Şazeli ÇÜGEN,  Amin diyerek başladığı duada: “Ente Mevlana fensurna alel kavmiz zalimin, ente Mevlana fensurna alel kavmiz zalimin, ente Mevlana fensura alel kavmiz zalimim. Bin yıldır bu Anadolu topraklarında toprağı vatan, vatanı devlet, devleti bayrak yapmak için her karış toprağını şehit kanları ile sulayıp besleyen o kahraman şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı arz ediyoruz.Özellikle de Afrin de çarpışan dualı Mehmetçiğimizi yüce Mevlam korusun ve muzaffer kılsın henüz kanının sıcaklığı gitmeyen şehitlerimize de Allah’dan rahmetler niyaz ediyor ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz.İnşallah daha nice bin yıllar bu topraklarda şanlı milletimiz toprağı vatan, vatanı devlet, devleti bayrak yapmaya devam edecek zaferlerine zaferler katarak beka davasını da ebed müddet kanı canı ile teri ile koruyup kollayacaktır. Essalatü vesselamü aleyke ya Rasulallah Esselamü aleyke ya Nebiyullah.Esselatü vesselamu aleyke ya seyyidel ahirin ve selamun alel mürselin vel hamdulillahi Rabbil alemin.El FATİHA ” diyerek duasını  tamamladı.

Faaliyetin devamında Vakfımızın sinevizyon filmi izletildi. İl Müdürü Ökkeş DEMİR’den  ile Gaziantep’li gençler ve Vakfımız gençlerinin pür dikkat izledikleri film yoğun alkış aldı.

Ardından kürsüye gelen Ökkeş DEMİR’den misafirleri selamladıktan sonra: “Kampımıza gençlerin katılımını sağlayan Anadolu Vakfı yönetici ve ağabeylerine  çok teşekkür ediyorum. Değerli gençler internet ve bilgisayar ile tüm gününüzü heba etmeyin. Onun yerine daha faydalı olacak  ve kendinizi yetiştirecek faydalı işlere zaman harcayın. Etrafımız düşmanlarla dolu. Düşmanları ve onların haince planları karşısında uyanık olun.” Dedi.

İl Müdürünün konuşmasından sonra Adnan YILDIRIM’ın yönettiği Ahmet Selim, Mustafa OSMANLI Edip YLDIRIM, Talha EREN YILMAZ, Ali KURTFurkan SALUR, Ömer ERKAYA, Yunus ÖRNEK, Mustafa METE ve Samet ZARARSIZ’dan oluşan  Anadolu Vakfı gençlik Korosu sahneye çıktı. Koro tarafından icra edilen  Çanakkale Türküsü,Yemen Türküsü, Aşık Veyselin Uzun İnce Bir yoldayım ve Akıyorlar Bir Göle isimli parçalar dinleyicilerden bol alkış aldı.

Osmaniye’den  kampa iştirak eden İzci Halil AÇIKGÖZ tarafından okunan FERMAN  adlı şiir ilgiyle dinlendi. Günün son şiiri Başkan Vekili Şazeli ÇÜGEN  tarafından okunan  “Göç Edenler” isimli şiir oldu. Program bu şiirle bitmesine rağmen gençlerin salonu boşaltmayarak  halay çekip oynamaları, eğlenip kaynaşmaları ve Vakfımız Sivas Şube Başkanlığını temsilen  kampa katılan ve gençlerin kısa zamanda çok sevip  “ Koca Reis ” olarak adlandırdıkları Necati COŞGUN ağabeylerinden “ Sen varsın  Mehmet”  şiirini okumasını istemeleri ve Necati COŞGUN’un heyecan ve iştiyakla okuduğu Mehmet adlı şiirle program  son buldu.

 

Haber:  Abdullah Edip YILDIRIM

Fotoğraf: Hasan YAĞDIRAN

Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz