Ara

Son Eklenenler


05/01/2021

DOÇ. DR. ATALAY… Devamı

29/12/2020

PROF. DR. KAŞİF… Devamı

22/12/2020

DR. OSMAN ARSLAN… Devamı

15/12/2020

ANADOLU SÖYLEŞİLERİ SOHBETİ Devamı

08/12/2020

Anadolu Söyleşileri -… Devamı

01/12/2020

Anadolu Söyleşileri Prof.… Devamı

Pendik Temsilciliğimiz İftar Programı Düzenledi

18/05/2019

Pendik Temsilciliği "Güzel birşey yapmalı" sloganıyle kuruluşundan bu güne 8 ay gibi kısa bir sürede, birçok hayır hizmetinde bulunarak, 18 Mayıs 2019 tarihinde ilk iftarında gönül dostlarını bir araya getirdi. Başta Vakfımızın Genel Başkanı Hayrullah BAŞER olmak üzere Ankaradan ve çevre illerden birçok Vakıf Temsilcisi, değerli eğitimciler ve  akademisyenler katıldı.

Vakfın bu türden etkinliklerinin geleneksel hale gelmesi ortak temenniydi. Akşam Ezanından önce Afganlı misafir Muhammed Kardeşimizin Kur'an tilavetiyle başlayan iftar programı sade ve leziz yemek, çay ikramıyle devam etti.

Açılış konuşmasını

Yapmak üzere kürsüye gelen Temsilcimiz Dr. Mecnun YILDIZ

Anadolu Vakfı Pendik Temsilciliğinin ana temasının Salih amel olduğunu, Kur'an ve Sünnet ışığında, günümüz sorunlarına nasıl çare oluruz. Özellikle gelişen bilişim çağında çocuklarımızın ve gençlerimizin günün bütün vaktini internet vb. İletişim aletlerinde aile kültür ve inanç değerlerinden uzak birçok tehlikeli yozlaşmaya maruz kaldığına ve bu konuda istişareler veya çalıştaylar yaparak internet erişim kanallarından gençlere yönelik onları bizden olan inanç ve kültür değerleriyle buluşturacak bir yolun mutlaka bulunması gerektiğine özellikle vurgu yaptı.

Daha sonra kürsüye Genel Başkan Hayrullah BAŞER davet edildi.

Ramazan ayının Rahmet Mağfiret ve kurtuluş ayı olduğunu bu vesileyle yoğun bir Ramazan geçirdiklerini ifade eden Hayrullah Başer, vakıf olarak yapılan hizmetleri ayrıntılarıyle anlattı.

Başta eğitim konusunda yapılan çalıştaylar ve ortaya çıkan raporları ilgili makamlara ulaştırdıklarını anlattı. İman ve itikattan sonra Resululah Efendimiz(S.A.V)'in "Ben güzel Ahlakı Tamamlamak için gönderildim." buyurduğunu ve Müslümanların bu Ahlaki değerler doğrultusunda vazifeleri olduğunu anlattı. Bu konuda insanımızın Dini ve itikadi konuları kaynağından öğrenebileceği birçok kitap yayınladıklarını, Kitapların İslam Akaidine göre hazırlandığını biat kültürüne değil, katılımcı, sorgulayan, üreten ve gelişen, cehaletten uzak bireyler yetişmesini sağlamak olduğunu anlattı. Ülkenin birikmiş sorunları olduğunun da altını çizen Hayrullah Başer; Eğitim, Adalet ve Ekonomik sorunlar olduğunu, bu konularda sivil toplum kuruluşlarına büyük sorumluluklar düştüğünü, bireysel anlamda da mevki ve makam sahibi kişilerin sonucu ne olursa olsun hak ve adaletten ayrılmamaları getektiğini anlattı. Üniversitelerin ve akademisyenlerin de Ülkemizin ve bölgemizin gelişimi, sorunları hakkında siyasilere rehberlik etmesi gerektiğini kısa ve uzun vadeli birçok proje üretmesi gerektiğini anlattı.

Katılımcılara teşekkür etti.

Bizlerde Pendik Anadolu vakfı Temsilcileri olarak Başkanımızın konuşmasından çok istifade ettik. Dar imkanlarımızla tertiplediğimiz iftarımıza Genel Başkanımızın Ankara'dan teşrif etmesi bizi onurlandırdı. Arkadaşlarımızda sinerji oluşturacağna "Salih Amel" çalışmalarımıza hız vereceğine olan inancımız arttı.

Fotoğraf Galerisi


Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz