Ara

Son Eklenenler


05/01/2021

DOÇ. DR. ATALAY… Devamı

29/12/2020

PROF. DR. KAŞİF… Devamı

22/12/2020

DR. OSMAN ARSLAN… Devamı

15/12/2020

ANADOLU SÖYLEŞİLERİ SOHBETİ Devamı

08/12/2020

Anadolu Söyleşileri -… Devamı

01/12/2020

Anadolu Söyleşileri Prof.… Devamı

Konya Şubesinde İftar

11/05/2019

11 Mayıs Cumartesi günü ANADOLU EĞİTİM KÜLTÜR VE BİLİM VAKFI KONYA ŞUBESİ’nin düzenlediği iftar programı katılımcıların sayesinde oldukça renkli geçti.

Dede/nine, anne/baba, çocuk/torunların bir araya geldiği iftar sofrasında ayrıca, üniversite gençliği ve Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin -10 ayrı AFRİKA ülkelerinden gelen-  katılması, iftar sofrasının zenginleşmesine vesile oldu.

Anadolu Vakfı genel başkanı HAYRULAH BAŞER, genel başkan yardımcısı VAN eski milletvekili KEREM ALTUN, vakıf genel sekreteri MEHMET ÖZTÜRK, KARAMAN ili ve AKŞEHİR ilçesi vakıf temsilcileri iftar programına katıldılar.

İftar Programı Uluslararası Mevlana Anadolu Lisesi SURIYELİ öğrencinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 Gençlik adına konuşan DERYA ARI; Selçuk Üniversitesi bünyesinde kurdukları MEDENİYET İNŞASI TOLULUĞU çalışmaları için yapılan katkılara, iftar buluşması davetine Anadolu Vakfı ve Müntesiplerine teşekkür etti.

Anadolu Vakfı Konya Şubesi Bşk. Prf. Mustafa Aydın selamlama konuşmasında; ORUÇ ve İNFAK kavramları üzerinde durarak önemli mesajlar verdi.

Hacı Ali Bozdam ağabey; gelen bütün misafirleri kapıda karşıladı ve tek tek ilgilendi. Konuşmasında katılımcıları selamladı, katılmalarından dolayı teşekkür etti. Birlikteliğin devamı için dua etti.

Genel Başkan Yrd. KEREM ALTUN, birlik ve beraberliğin öneminden, iftar sofralarının birlikteliğe, kardeşliğe katkısından bahsederek Yunus Emre’nin:

“Gelin tanış olalım / İşin kolay kılalım.

 Sevelim sevilelim / Dünya kimseye kalmaz.” Dizelerini paylaştı.

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Genel Başkanı Hayrullah Başer; Medeniyetimizin Yeniden İnşası ve SEVGİ TOPLUMU oluşumu için yapılan çalışmaları ve gayretleri ile ilgili açıklamalarda, herkese düşen sorumlulukları hatırlattı. Bir araya gelmeye vesile olanlara teşekkür etti. Toplantıya katılanlarla, özellikle gençlerle birebir ilgilenerek sohbet etti.

Programın akışını yöneten Vakıf Konya Şube Bşk. Yrd. Hasan Mutluoğlu;  ‘Bu iftar programının gerçekleşmesinde gayret gösterenlere, davete icabet eden siz değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum. Ahirete irtihal eden arkadaşlarımıza, geçmişimize ALLAH’tan rahmet diliyorum.

Gelecek zamanlarda SEVGİ ortamlarında buluşmak dilek ve duası ile, herkesi KENDİ ADI VE ÜNVANI İLE TEKRAR SELAMLIYORUM. ALLAH’A EMANET OLUN.’ Diyerek programı sonlandırdı.

 

Haber:

Hasan MUTLUOĞLU

Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz