Anadolu Vakfı Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısı 17 Haziran 2023 Cumartesi günü Vakıf Genel Merkezinde yapıldı.

Toplantıya fiilen katılanların yanı sıra çevrimiçi olarak iştirak eden Vakıf gönüllüsü katılımcılar yapılan sunumla;

Önümüzdeki faaliyet dönemi içerisinde yapılması planlanan çalışmalar konusunda Merkez Yönetim birim sorumluları tarafından bilgilendirildi.

Birim sorumluları başkanlığında oluşturulan komisyonların görev, sorumluluk ve çalışma alanları hakkında da bilgiler verildi. Katılımcıların teklifleri değerlendirilerek müzakere edildi. Toplantıya, Merkez Yönetim ve Denetim kurulu üyeleri, Danışma meclisi, ANSET ve Kadın kolları Yönetim Kurulu üyeleri, Şube ve Temsilcilik başkanları iştirak etti.

Sosyal faaliyetler, teşkilatlanma ve gençlik çalışmaları, Kadın kolları, mali işler ve Yayın faaliyetleri sunumdan sonra ayrı ayrı müzakere edildi.

 Katılımcılar, hem çalışmalar hakkında bilgilenmenin yanı sıra katkı amaçlı tekliflerini sunmak suretiyle çalışmaların içerisinde yer aldılar. Talep eden herkes söz alarak düşünce ve kanaatlerini paylaşma imkanı buldular.

Toplantının Kapanış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah Başer yaptı.

Başer katılımcılara teşekkür ederek şu konulara vurgu yaptı;

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfının, Risalet ve Tevhid ekseninde bir medeniyet hareketi inşaa çalışmalarını sürdürdüğünü, dağılan topluluğu toparlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını, Türkiye’nin 60 civarında ilini dolaşarak arkadaşlarla gönül köprüsü kurmaya çalıştıklarını belirtti.

Başer, bu çalışmalarda teşkilatlanmanın önem arz ettiğini, Eğitim ve Kültür çalışmalarına bu dönemde daha fazla ihtiyaç olduğunu, Kültür ve karar birliğini sağlamanın işlerimizi kolaylaştıracağını söyledi.

Başer ayrıca her Vakıf gönüllüsünün farklı siyasi düşüncelere sahip olabileceğini, ancak Vakıf faaliyetlerinde siyasi düşüncelerden uzak tutulması ve politize edilmemesi gerektiğini, teşkilatlanmada inhisarcı, görevlerin ifasında inisiyatifçi olunmasının önemli olduğunu ifade ederek çalışmaların hayırlara vesile olması dileğiyle toplantı tamamlandı.