Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Başer, Anadolu Vakfı Yozgat Şubesini Ziyaret Etti

Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Başer, 27 Mayıs 2022 Cuma günü Yozgat Şubesini ziyaret ederek Vakıf Şube Yönetim Kurulu ve Vakıf İl İstişare Kurulu ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde kendi mülkü olan dairesine taşınarak vakıf çalışmalarına başlayan Yozgat Şubemizde gerçekleştirilen toplantıya Vakıf Şube Başkanı Bekir Erkoç, İl Vakıf Yönetimi, İstişare Kurulu üyeleri ve Vakıf gönüllüleri katıldı.

Hayrullah Başer: “Bu yılı vakfımız için teşkilatlanma yılı ilan ettik.”

Başer, ziyaretin devamında yaptığı konuşmada, Yozgat Şubemize kazandırılan yeni mekân için emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerine başladı. Başer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Vakfımız kurulduğu günden bu yana, çok farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Şükürler olsun ki bugün Ay Yayınları vesilesiyle binlerce okura ulaştık ve yeni bir medeniyet inşası için çok önemli adımlar attık. Gençlik komisyonlarımız, sanat komisyonlarımız, kadın kollarımız, danışma meclisimiz her biri kendi alanında Türkiye’de ciddi işlere imza atmaya başladılar. Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında üniversitelerimizi dolaşıyoruz. Aliya’nın hayat çizgisi ve ortaya koyduğu ölçü ve hedeflerin bu topluma aktarılması noktasında önemli bir çaba içerisindeyiz. Bu yılı vakfımız için teşkilatlanma yılı ilan ettik. İnşaalah Yozgat şubemizden yeni dönemde önemli çalışmalar ve faaliyetler bekliyoruz. Vakıf olarak her kesime kucağımız, gönlümüz açıktır. Toplumun her kesimiyle irtibat halinde olacağız. Türkiye’yi kucaklayan, ötekileştirmeyen, küskünleri barıştıran, birleştirici misyon ifa edeceğiz. Yozgat Şubemize yaptıkları çalışmalar dolayısıyla teşekkür ediyorum ve bundan sonraki çalışmaları için hayırlı başarılar diliyorum.”