Ayizi Dergisi Yazarları Bir Araya Geldi

Ayizi Dergisi Yayın Kurulu Üyeleri ve yazarları 19 Şubat tarihinde Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Genel Merkezde bir araya geldi.

Ayizi Yazarları Bir Araya Gelmekten Çok Mutlu Olduklarını Belirtti

Yazarlar ve Yayın Kurulu Üyeleri kısaca kendilerini tanıttıktan sonra bu toplantının düzenlenmesinden çok memnun olduklarını belirtiler. Toplantıya kısa bir giriş yapıldıktan sonra o gün neler konuşulacağı üzerinden duruldu.

Toplantıda önemli konulara değinildi, birçok konu gündeme getirilip gelecek adım ile ilgili önerilerde bulunuldu. Yazarların ve şairlerin önerileri dikkate alındı.

“Ayizi Bir Ocak, Okul, Akademi Olmalı.”

Ayizi Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Osman Arslan toplantıda şunları söyledi: “Ayizi zamanla bir çatı haline geldi. Ayizi bir ocak, okul, akademi olmalı ve kuşaktan kuşağa aktarılmalı.”

“Kalemi Kuvvetli Genç Yazarlar Yetiştirmeyi Amaçlıyoruz.”

Geleceğin yol gösterenlerini yetiştirmeyi amaç edinen Ayizi, kalemi kuvvetli ve kaliteli genç yazar yetiştirmek üzerinde durdu. Ardından genç şairlerin içinde bulunduğu bir şiir programı tertip edileceğinin duyurusu yapıldı.

Sosyal medyanın gücü üzerinde duran Ayizi ekibi, üniversite gençlerine daha kolay ulaşmak için kampüslerde Ayizi temsilcilikleri oluşturulacağı söylendi.

Yapılan toplantıdan sonra yazarlar hasbihal ettiler ve hasret giderdiler.