Ara

Son Eklenenler


05/01/2021

DOÇ. DR. ATALAY… Devamı

29/12/2020

PROF. DR. KAŞİF… Devamı

22/12/2020

DR. OSMAN ARSLAN… Devamı

15/12/2020

ANADOLU SÖYLEŞİLERİ SOHBETİ Devamı

08/12/2020

Anadolu Söyleşileri -… Devamı

01/12/2020

Anadolu Söyleşileri Prof.… Devamı

İstanbul İftar Yemeği

20/07/2014

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı İstanbul Şubesinin düzenlemiş olduğu iftar programında buluşan İstanbullular; 20 Temmuz akşamı Cemile Sultan Korusu ‘nun Kırtepe bölümünde güzel bir akşam geçirdiler. İki yüz kişilik iftar salonunda buluşan Anadolu Vakfı dostları; bir araya gelişin, iftar sevincini paylaşmanın tüm güzelliklerini bereketli olarak yaşarken gelecek içinde bir arada olmanın, kenetlenmenin, sevgi toplumu hedefine bir tuğla daha koymanın heyecanıyla birlikte; Gazze’de yaşananların hüznünü, acısını paylaştılar.

Emekli başsavcı Reşat Petek’in duasıyla başlayan gecede, İstanbul Şube Başkanı Av. Mikail HASBEK davetlilere hoş geldiniz dedikten sonra, Ramazan ayının insan için ayrı ayrı özgürlük alanları ürettiğinden bahisle, oruç ayından sonra da bu disiplinlerin ayakta tutulması gereğini vurgularken şöyle devam etti: “Müslümanlardan 30 tane kitap kaldı, atomu parçaladık, Endülüs’te yakılan 1 milyon kitap kalsaydı galaksiler arasında geziyor olacaktık” diyen batılı bir düşünüre inat, öldürmeye, yok etmeye devam ediyor Batı dünyası. Gazze’de çocukları kadınları, masumları öldüren bu medeniyet: aslında bütün çığlıklarıyla “Öldürmeyeceksin “ diyen medeniyeti çağırıyor. Bu medeniyet bizim medeniyetimizdir. İslam Medeniyetidir. Yarınlar bizimdir. Ancak bu idealleri hayatlaştırmak ve yaşamak zorundayız. Hissederek, duyarak, severek, helal lokmayı taçlandırarak, sözünde duran insan tipini hayata geçirerek, insanımızın hafızasını onararak, yanlışlarını düzelterek bir umudu ayağa kaldırabiliriz.”Yakıcı bir umutsuzluğu “ bu dünya hayatından da kovarak, bir umuda ram olabiliriz. Bir umudu çiçeklendirebiliriz. Bu payitaht ikliminde, dersaadet ruhuyla İstanbul’un bu büyük umuda kapı açmasını, her yüreğin bu umutla buluşmasını ve bu ahengin bir disiplin olarak hayat bulmasını arzu ediyoruz” dedi.

            Daha sonra söz alan konuşmacılar iftar buluşmasının heyecanını paylaşırken Hüseyin Emin Öztürk ‘ün Gazze şiiri ayrı bir takdire şayan oldu. Av Necati Ceylan, Prof Dr. Şefik DURSUN, Final Okulları sahibi İhsan ÖZEN, Yorum İnşaat sahibi Osman AĞCA, Bürotime sahibi Hüseyin TOSUNOĞLU, geceye ilgi gösteren isimler arasında yer alırken siyaset, iş, sanat ve edebiyat dünyasından çok sayıda misafir gecede birlikte olmanın keyfini yaşadılar.

            Son olarak kürsüye gelen Vakıf genel başkanı Hayrullah BAŞER ‘in konuşması ise ilgiyle dinlendi. İstanbul’dan büyük beklenti içinde olduğunu kaydeden Başer, okudukları ezandan sonra kimlerin göreve geleceğini, kimin daha çok çalışacağını her bireyin kendi muhasebesiyle belirlemesi gerektiğini, eşitler arası işbirliği davetinin geçerli olduğunu, diğer türlü hakikati dillendirmek, doğruları söylemek dışında hiçbir gayelerinin olmadığını ifade etti. Vakıf çalışmasının kurumsallaşmasının bu toprakların, bu toplumun, İslam coğrafyasının geleceği için çok önemli olduğuna dikkat çeken Başer, davetimiz Allah rızası içindir diyerek sözlerini tamamladı.

            Katılımcılar diğer buluşmaların “projeli buluşmalar “ olması dilekleriyle geceden ayrıldılar.

Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz