Vakfımız Konya Şubesi İftar Buluşması

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Konya Şubesi kadim dostları, Ramazan Ayının İftar yemeğinde buluşmanın sevincini yaşadılar.

İftar sofrası, 50 yıldan beri devam eden dostları yeniden buluşturdu. Eşlerin, gençlerin ve çocukların iftar sofrasında yer almaları ayrı bir güzellik oldu.

Ayrıca; “SELÇUK ÜNİVERSİTESİ MEDENİYET İNŞASI TOPLULUĞU” öğrencilerinin iftar sofrasında yer alması, bu buluşmaya PAYLAŞMANIN güzelliğini kazandırdı.

Vakıf dostları, yemek öncesi hasretlikleri giderdi. Yeni katılımcılar tanındı. Gençlerin birbirleri ile tanışmaları, yeni dostluklara adım atmaları, Ramazan Ayı bereketinin bir tezahürü oldu.

Kadim dostluğun vazgeçilmez yegane temsilcisi, ONURSAL BAŞKAN, AĞABEY Hacı Ali BOZDAM yaptığı selamlama ve teşekkür konuşmasında, davete icabetin ve kardeşliğin önemine vurgu yaptı.

Başkan Prf. Mustafa Aydın; yaptığı kısa ve özlü konuşmasında; özellikle Ramazan ayında gündeme gelen ZEKAT ve İNFAK ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

İftara katılan Üniversite gençliğinin çalışmalarını yakından takıp ettiğini, onların çalışmalarına destek verildiğini, burslarla desteklenebilmeleri için maddi katkıların yapılması gerektiğine işaret etti.

Gençler adına topluluk başkanı ÖMER OTACI; iftar programına katılıp büyükleri ile tanışmalarının kendileri için önemli olduğunu, çalışmalarına verilen destekten dolayı teşekkürlerini arz etti.

Amaçlarının, “MEDENİYETİMİZİN YENİDEN İNŞASI çalışmalarına katkıda bulunmak ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu YETİŞMİŞ YENİ NESİL olmaya çalışmak” söyledi.

Bu yılın iftar programı güzel bir dua ve temennilerle sonlandırıldı.

Haber: Hasan MUTLUOĞLU

 

Fotoğraf Galerisi: