Anadolu Eğitim Kültür Ve Bilim Vakfı Konya Şubesi İslamın Hakikatleri "Cennete Gidemezsek Yandık"

Vakfımız Konya Şubesinin destekleriyle, Selçuk Üniversitesi Medeniyet İnşası Topluluğu ve Çınaraltı Eğitim ve Kültür Derneğinin ortaklaşa düzenlediği ”İslam’ın Hakikatleri, Cennete Gidemezsek Yandık” adlı program Selçuk Üniversitesi otuz Ağustos Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Selçuk Üniversitesi Medeniyet İnşası Topluluğu Başkanı Ömer OTACI’nın slayt eşliğinde konuşması ve sunumuyla devam etti.

Otacı konuşmasına bir şiirle başlayarak, kuruluşlarının birinci yılında yaptıkları faaliyetleri anlattı.

Düşünce ve hayallerimizi, ülkemizin hizmetinde olma aşkımızı kadim değerlerimize yani Vahiy ve Risâlet uygunluğunda bize rehberlik eden büyüklerimizle doğru yolu bulmak amacındayız.  Zamanımızda alın terinden ziyade akıl terinin dökülmesi gerektiğini belirten Otacı konuşmasını yine bir şiirle tamamladı.

Daha sonra Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Başkan Vekili Şazeli ÇÜGEN kürsüye konuşma yapmak üzere davet edildi.

Çügen konuşmasında gençliğin önemine vurgu yaptı ve her buhranın İslam’ı müjdelediğinden bahisle, gençlerin enerjisi iman ateşiyle yanıp kavrulmadıkça ve amentü fırınında pişirilip servis edilmedikçe insanlık buhrandan kurtulamaz, diyerek sözlerini tamamladı.

Bu konuşmadan sonra Osman Sungur YEKEN sahneye davet edildi ve YEKEN de: Türkiye’de bir dejenerasyonun olduğunu ve bunun medya ve çeşitli iletişim araçlarıyla yapıldığını, düşmanın Çanakkale’yi geçemediğini ancak, şimdi çanak antenlerle evlerimize girdiğinden bahsederek programı tamamladı.