Ara

Son Eklenenler


01/08/2020

VAKFIMIZ DOSTLARI ONLİNE… Devamı

20/07/2020

VAKFIMIZIN 2019 YILI… Devamı

20/07/2020

VAKFIMIZIN 2020-2023 STRATEJİK… Devamı

19/07/2020

Vakfımız Genel Kurul… Devamı

10/07/2020

Vakfımız Gençleri TRT’de Devamı

Vakıf Gençliği Osmaniye Aslantaş Kampında

04/02/2016

Yurdumuzun farklı illerinden bir araya gelen Vakfımızın Gençlik Kollarından 74 kişilik kamp  ekibi 4 Şubat Pazar günü saat 11.30 da  Osmaniye-Aslantaş kampına giriş yaptı. İlk gün olması sebebiyle; öğlen yemeği, tanışma ve kamp içi faaliyet istasyonlarını tanıma ve kısa süreli dinlemeden sonra akşam yemeği yenildi.Kampa  ağırlıklı olarak lise ve kısmen üniversiteli olmak üzere Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezlerinden katılım olduğundan akşam aktivitesinde her iki kamp grubu Kayıkhane olarak adlandırılan salonda bir araya geldiler.

Program Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından  Gaziantep Gençlik Merkezi Müdürü  Ali GÜL İle Gençlikten sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan YILDIRIM  sahneye davet edildiler. Gençlere selamlayan  Adnan YILDIRIM Anadolumuzun muhtelif bölgelerinden kampa iştirak eden heyecan dolu, pırıl pırıl memleket sevgisiyle, vatan aşkıyla yanan bu gençleri gördüğünde 40 yıl önce gençlik yıllarında  söyledikleri bir şiirin aklına geldiğini belirterek,

“Şu toprağa diktiğimiz fidanlar

Açtı gonca gonca gül oldu şimdi

Tükendi ızdırap dindi sancılar

Halimiz bir güzel  hal oldu şimdi.

Toplandı yürüdü en yiğit erler

Yıkıldı duvarlar yarıldı çember

Geliyor arkadan daha yüzbinler

Aşılmaz engeller yol oldu  şimdi”

Diyerek bitirilen şiir  gençlerin yoğun alkış temposuyla karşılık buldu. YILDIRIM  konuşmasına özetle şöyle devam etti “Ülkemizin çevresi ve gönül Dünyamız kan ve göz yaşı içerisinde inim inim inliyor. Mesela Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN  ve ABD Başkanı TRUMP bir konuda beyanat veriyorlar. Esasen verilen  beyanatlardaki sözler Tayyip ERDOĞAN’ın  veya TRUMP’ın sözleri değil. O sözler Doğu Medeniyetinin ve Batı medeniyetinin mesajlarıdır. Birisi İslam Medeniyetinin mesajı iken diğeri gayrı insani, gayrı İslami, vahşi Batı Medeniyetinin mesajıdır. İşte çevremizde meydana gelen  olaylar, cereyan eden savaşlar bu anlayışın tezahürüdür. Dolayısıyla gençlik olarak  etrafımızda ne olup bittiğini  iyi anlayıp, analiz etmek zorundasınız.Sözün makbulü kısa olanıdır. Kamp imkanlarını bizlere sunan Genlik Spor Bakanımıza teşekkür ediyor, şimdi mikrofonu Ali Beye bırakıyorum” Diyerek sözlerini tamamladı.

Gaziantep Gençlik Merkezi Müdürü Ali GÜL ise “ Sözü siz söylediniz, sahayı biz dolduracağız. Güzel bir kamp geçireceğimize inancım tamdır ”    Diyerek sözlerini tamamladı. Gençlik por Bakanlığının görevlendirdiği Gençlik Liderleri Aydın ŞIK,Nurullah ÖPÖZ, Ahmet GÖKÇECİK,Furkan Fevzi DELİ ve Yunus ÇORA tarafından hazırlanan skeç ve oyunlarla program sona erdi.

 

Haber; Necati COŞGUN

Fotoğraf; Talha Eren YILMAZ                    

Whatsapp

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı

© Copyright 2020

İletişim Bilgilerimiz